Загальна кількість переглядів сторінки

неділю, 11 березня 2012 р.

Легковажність буває небезпечною для квартири.


Побудовано будинок, дачу, обставлено квартиру ... Нарешті можна полегшено зітхнути, ну і, звичайно, насолоджуватися буттям і запросити гостей.
Проте стоп! Не поспішайте розслаблятися. Озирніться, чи передбачено для забезпечення своєї безпеки і своєї власності?


Крадіжки ... вони найпоширеніший вид злочинів в світі. У Львові та
області, щодоби реєструється понад тридцять проникнень в квартири. Але чи треба пасувати, піднімати руки вгору? Ні в якому разі! Трохи вигадки, і ваш будинок перетвориться на справжню фортецю. Сил тут жаліти не треба і засобів теж.
Отже, з чого почати?

Вікна та двері

У всьому світі і в усі часи людина направляв і направляє зусилля на технічне вдосконалення дверей і вікон.
Той, хто на якомусь етапі ці моменти упустив може пізніше розплатитися за це власною безпекою, якщо Ваші вікна погано закриваються, дверні коробки вилітають навіть при незначному натисканні.
Тому,
мінімум, що можна зробити: взяти інструмент, замінити вхідні картонні двері на дерев'яні, обшити їх оргалітом або легким металом, задрапувати дерматином.
Дверну коробку закріпіть не цвяхами, а шурупами. Двері навішувати не на дві, а на три петлі, які кріпіть тільки шурупами. Краще навішувати подвійні двері, і так, щоб зовнішні двері відкривалися назовні.
Щоб уникнути зсуву дверної коробки по усім її сторонам введіть металеві штирі, а на петлі встановіть фіксатори, що виключають зсув двері (фіксатори продаються в господарських магазинах).
Найбільш надійні, звичайно, металеві двері. Зумієте виготовити - майструєте, ні - зверніться до відповідних фахівців.

Замки

Декілька слів про замки. У двері їх має бути два. Які це замки? Конкретні види рекомендувати важко, тому що всі вони мають свої недоліки. Найменші нарікання викликають дорожчі замки, які є у продажу, про те додатково порадьтеся з продавцями спеціалізованих магазинів або з нашими спеціалістами
.
На користь підуть і додаткові запірні пристрої - засувки, ланцюжки.
Зовнішні двері не забудьте обладнати оглядовим вічком. Майте на увазі і ту обставину, що час від часу двері та запірні пристрої слід ремонтувати, а то і замінювати. Нові замки і петлі не рекомендується зміцнювати в старих "гніздах".
Отже, надійність вхідних дверей забезпечено. Тепер подумайте про вікна. Віконні отвори і рами так само, як і двері, повинні бути укріплені шурупами, забезпечені запірними ручками і шпінгалетами.
Тим, хто живе на першому поверсі, настійно радимо встановити металеві грати, а балкони склити. Однак, якщо архітектурні та естетичні норми не дозволяють це зробити, не засмучуйтеся, спробуйте встановити розсувні ажурні решітки з внутрішньої сторони квартири. Аналогічні запобіжні заходи доцільні і в тих квартирах, де поряд з вікнами проходять пожежні сходи, виходи на сходові марші і т. д.

Правда, і ці заходи не гарантують недоторканність квартири. Направте ваші зусилля ще й на те, щоб обладнати її охоронною сигналізацією, як найбільш надійним засобом збереження власності.

У разі оформлення договору не бійтеся вимог про здачу дублікатів ключів до підрозділу міліцейської охорони. Там вони зберігаються в спеціальних сейфах, і доступ до них мають лише окремі співробітники охорони. Знаходження ключів в охоронних підрозділах необхідно для того, щоб не витрачати час на пошуки ключів і щоб група захоплення при сигналі "тривога" могла швидко потрапити в квартиру.
Там де немає охоронної сигналізації, краще встановити всілякі звукові сигнальні прилади - "ревуни", дзвінки і т. д.
Детальніше про встановлення сигналізації у Львові та області, про відеонагляд чи відеоспостереження читайте тут.
Зрозуміло, додатковою перешкодою до проникнення в приміщення служать і кодові цифрові запірні пристрої в під'їздах будинків, нехтувати якими було б необачно.

До цих пір йшлося про забезпечення безпеки міських квартир. А як бути з сільськими і дачними будинками? Тут є свої особливості. Сільські та дачні будинки, звичайно, повинні бути обнесені парканом, а хвіртка закриватися на замок. У будинку краще передбачити два виходи (на вулицю і у двір). Веранди та віконні прорізи обладнайте міцними віконницями або гратами, вхід будинку в нічний час повинен бути освітлений.

Ключ "під килимком"

На жаль, навіть броньовані двері та куленепробивні вікна не перешкоджають проникненню злодіїв в наші будинки і квартири. Ми залишаємо ключ і під килимком, і в поштовому ящику, і на гвоздиці за косяком, і в інших "тайниках", де, здавалося б, нікому в голову не прийде його шукати. Будьте впевнені - знайдуть. Не передавайте ключі навіть надійним сусідам і друзям, до яких можуть прийти сторонні люди. Ключі носіть краще в кишенях окремо від документів.

Від тривог вас позбавить і ряд інших рекомендацій:
  • Не запрошуйте в квартиру сторонніх і малознайомих осіб
  • Не поспішайте давати без потреби свій домашній телефон і адресу
  • Вивішуючи і публікуючи оголошення про продаж дорогих речей, не вказуйте час, коли вас можна застати вдома
  • Їдучи на дачу, у відпустку, відрядження, домовтеся з поштовим відділенням про припинення доставки кореспонденції, тому що скупчення газет в поштовій скриньці служить орієнтиром для злодіїв
  • Зробіть непомітну, але відому тільки вам маркування цінних речей. Документи на номерні речі зберігайте окремо і в малодоступних місцях. Все це допомагає при розшуку і пізнанні речей
  • При урочистостях в квартирі (весілля, день народження і т. д.) приберіть з очей геть цінні прикраси, колекційні знаки, марки, ордена і т. д.
  • Застрахуйте все своє майно. У випадку крадіжки це найбільш швидкий і надійний спосіб отримання компенсації, а в разі затримання злочинця він буде відшкодовувати завдані збитки.

"Тут живе Іванов?"

Дзвінок в квартиру: "Тут живе Іванов?", "Винесіть горнятко води, пити хочеться", "Продаються рукавиці", "Сантехніки", "Газовик", "Ви замовляли меблі?". Почувши ці та інші заклики, не поспішайте розорювати двері, загляньте в дверне вічко або відкрийте двері, не знімаючи ланцюжка. А краще запитайте через двері: "Хто там?"
Візитер, що стоїть за дверима, чудово обізнаний, що Івановим у вашій квартирі і не пахне”, він лише перевіряє - чи є хто вдома.
Ось такий курйозний випадок. Чоловік подзвонив у квартиру на першому поверсі і попросив у господині табуретку, щоб потрапити до себе додому. Поки доброзичлива господиня чекала свій стілець, чоловік підставив його до вікна її ж квартири та скоїв крадіжку. Стілець він повернув із вдячністю, а потім став уточнювати, як дістатися до вокзалу.

Якщо у квартирі непрошені "гості" ...

Ви прийшли додому, а в квартирі ... непрошені гості. Що робити? У першу чергу пам'ятаєте: ваше життя і здоров'я дорожче найцінніших речей. Якщо ви не впевнені в своїх силах, то в протиборство не вступайте, тим більше під загрозою зброї. Постарайтеся запам'ятати все, що можете: особи злодіїв, їх одяг, номер машини, напрямок проходження.
А буває так: ви відкриваєте двері, а в коридорі незнайомі люди. Негайно двері закрийте на ключ, не виймаючи його із замку. Підніміть шум, тривогу, зателефонуйте по "102", викличте міліцію. За допомогою сусідів спробуйте блокувати всі ходи і виходи, до приїзду міліцейської машини забезпечте надійну охорону злочинців.
У тих випадках, коли злодії "обробили" квартиру, негайно повідомте про це міліцію. Залиште обстановку такою, якою ви її застали, нічого не чіпаючи і не пересуваючи до прибуття слідчо-оперативної групи. Сліди взуття прикрийте папером. Напишіть заяву до органів міліції, приклавши до нього список викраденого з зазначенням характерних ознак. Якщо в числі вкраденого виявилася ощадна книжка, то попередьте банк про призупинення операцій по вкладу на ваше ім'я.

І головне... Памятайте: легковажність у питаннях власної безпеки неприпустима.


Немає коментарів:

Дописати коментар